Kněžická chalupa v Krkonoších Vás vítá...

Kněžická chalupa leží v nadmořské výšce 700 m n. m. mezi Vrchlabím a Beneckem uprostřed lesíků a pastvin. Je celoročně přístupná automobilem a parkovat lze přímo u objektu. V nejbližším okolí najdete lyžařské vleky, sedačkové lanovky, rozhlednu Žalý. Nedaleko i zříceninu hradu v Dolních Štěpanicích. Návštěvníci Krkonoš mají Kněžice nejvíce spojené s koňmi a restaurací.

Penzion jsme otevřeli na zimu 1993/94. Restaurace vznikla z jídelny o několik let později. Jízdárna však přišla na svět samovolně výměnou jalovic za prvního koníka jménem Kamil už v roce 1991. Pak se rozrostla až na 16 koní, jezdili jsme na Benecku s bryčkou a se saněmi po okolí. Narodilo se u nás i několik hříbat. „Nejdále“ to dotáhl koník Pepino, který dodnes jezdí na Staromáku v kočáru. Nyní je turistům k dispozici 12koní a jezdíme už jen výhradně vyjížďky po okolí.

Penzion jsme v roce 2014 pronajali rodině Welzig z Frýdku Místku. Ti však místo podnikání pouze vymáhali „odchodné“ a objekt začal chátrat. Restauraci přestali hosté navštěvovat a penzion okupanti postupně zdevastovali. V roce 2017 jsme objekt prodali. V roce 2018 se soudy konečně rozhýbaly a na jaře 2019 se konečně podařilo novému majiteli „nájemce“ vystěhovat. Zůstal vybydlený a prázdný objekt.

Proto ihned začal nový majitel pan Gerstman s rekonstrukcí a restauraci krásně opravil. Kněžická chalupa se opět stala vyhlášeným výletním místo s vynikající kuchyní, příjemným personálem a vyhledávanými pobyty pro lyžaře v zimní i letní sezoně.

Bývalý majitel Kněžické chalupy Matucha